كانون تئاتر تهران جنوبي ها


تالار اصلی:
در تالار اصلی این مجموعه و با پایان نمایش "مرغ مینا"نوشته محمد ابراهیمیان به کارگردانی تاجبخش فناییان، نمایش"باغ شکرپاره" نوشته وکار قطب‌الدین صادقی اجرای خود را آغاز خواهد کرد. این نمایش تجربه‌ای جدید از دکتر صادقی است. او این بار به سراغ نمایش روحوضی رفته و سعی دارد از خلال آن تجربه‌ای متفاوت و مفرح برای مخاطب خلق کند. در این نمایش که در روز پایانی جشنواره آیینی و سنتی نیز به صحنه رفت، بازیگرانی چون کاظم‌ هژیر‌آزاد، مصطفی عبداللهی، ناصر عاشوری، نوشین سلیمانی و ژاکلین آواره ایفای نقش می‌کنند. باغ "شکرپاره" هر روز ساعت 20 پذیرای علاقمندان خواهد بود.
تالار چهارسو:
این تالار نیز با پایان نمایش موفق"اهل قبور" نوشته و کار حسین کیانی از آغاز این هفته میزبان نمایش"خشکسالی و دروغ" به نویسندگی و کارگردانی محمد یعقوبی می‌شود. این نمایش که با حضور علی سرابی، آیدا کیخایی، مهدی پاکدل و رویا دعوتی به صحنه می‌رود، داستان روابط خانوادگی یک وکیل دادگستری را بازگو می‌کند. "خشکسالی و دروغ" هر روز ساعت 30/20 روی صحنه است.
تالار سایه:
در این تالار نمایش "پیچ تند"نوشته آرش عباسی به کارگردانی کتایون فیض‌مرندی که پیش از جشنواره آیینی و سنتی کار خود را آغاز کرده بود، اجرای خود را از سر خواهد گرفت. این نمایش نیز داستان یک خانواده ارمنی را بازگو می‌کند که با پایان جنگ اتفاقاتی می‌شوند. در این نمایش بازیگرانی چون علی سرابی، ناهید مسلمی، رویا بختیاری و الهام کردا بازی می‌کنند. پیچ تند که پیش از این در بخش چشم‌انداز بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر روی صحنه رفته بود، ساعت 19 در این تالار اجرا می‌شود.
تالار قشقایی:
در این تالار نیز نمایش "شهر شطرنجی" نوشته فرهاد نقدعلی و کارگردانی رضا حامدی‌خواه اجرای خود را از سر خواهد گرفت. این نمایش که در روز پایانی جشنواره نیز اجرایی در قالب جشنواره آیینی و سنتی داشت، به موضوع تعطیلی تئاتر پارس می‌پردازد. در این نمایش بازیگرانی چون آشا محرابی،‌مهرداد ضیایی، مهدخ افضلی و مهیلا صالحی بازی می‌کنند و هر روز ساعت 19 میزبان تماشاگران است.
کارگاه نمایش:
در کارگاه نمایش،‌ نمایش عروسکی"اوسنه گمشده" نوشته طلا معتضدی و به کارگردانی مریم معینی اجرای خود را پس از وقفه‌ای یک هفته‌ای شروع خواهد کرد. این نمایش که تلاش کلاغ قصه را برای رسیدن به خانه‌اش روایت می‌کند، ساعت 18 اجرای خود را آغاز می‌کند. با پایان این نمایش،‌"مجلس برادرکشی" نوشته و کار سیروس همتی مهمان کارگاه نمایش می‌شود.

آدرس: خيابان انقلاب، چهارراه وليعصر، مجموعه سالن هاي تئاتر شهر (اصلي،چهارسو، كارگاه...)


تالار مولوی
تالار اصلی:

تالار اصلی مولوی در نوبت اول و ساعت 18 میزبان نمایش"پرسه‌های پاییزی" نوشته سیاوش پاکراه و به کارگردانی جواد طاهری است. در این نمایش که در اولین جشنواره "عدالت و امید" به روی صحنه رفته بود، بازیگرانی چون آفاق میرقاسمی، کیمیا مکاری و سیدجواد طاهری ایفای نقش می‌کنند.
در نوبت دوم این تالار نیز نمایش "ملا نصرالدین" نوشته و کار اصغر دشتی ساعت 30/20 با 60 تماشاگر در هر اجرا به کار خود ادامه می‌دهد. این نمایش که به شکل تجربی طراحی شده تماشاگران را در وسط سالن قرار می‌دهد و بازیگران در دایره‌هایی تماشاگران را احاطه کرده‌اند. این نمایش که جدیدترین تجربه گروه "دون کیشوت" است، سری به دنیای قصه‌ها و نمایشنامه‌های مختلف چون "شاه لیر"،‌ "در انتظار گودو" و "ننه دلاور" زده است.
تالار کوچک:
در تالار کوچک مولوی نیز نمایش"ویولن‌هایتان را کوک کنید" نوشته ویکتورهاییم به کارگردانی شیما صادقی روی صحنه می‌رود. این نمایش داستان دو مرد و یک زن را بازگو می‌کند که برای خدمت به یک موجود ناشناخته استخدام شده‌اند و هر روز ساعت 15/19 به روی صحنه می‌رود.

آدرس: ميدان انقلاب، خيابان انقلاب، خيابان 16 آذر، جنب پلي كلينيك 16 آذر


تماشاخانه ایرانشهر

تالار شماره 1:
در این تالار نیز نمایش "عدالت‌خانه" تا پایان مرداد به اجرای خود ادامه خواهد داد. این نمایش به نویسندگی عارفه عنایتی و کارگردانی حمیدرضا آذرنگ به حوادث دوران مشروطه و نبرد میان مشروطه خواهان و سلطنت طلبان می‌پردازد. در این نمایش که هر روز ساعت 30/19 روی صحنه است، بازیگرانی چون افشین زارعی، آذر خوارزمی و سلمان خطی بازی می‌کنند.
تالار شماره 2:
در این سالن نیز نمایش"سگ سکوت" نوشته طلا معتضدی به کارگردانی آروند دشت‌آرای به روزهای پایانی اجرای خود نزدیک می‌شود. این نمایش ساعت 30/20 با بازیگرانی چون حامد بهداد، پانته‌آ بهرام و باران کوثری روی صحنه می‌رود و قرار است از 21 مرداد یک چهره سینمایی دیگر نیز به جمع بازیگران اضافه شود.

آدرس: خيابان كريمخان زند،خيابان ايرانشهر، جنب خانه هنرمندان


تماشاخانه سنگلج
در این تالار نمایش"قولنج" به نویسندگی و کارگردانی حسین بابایی و با بازی سعدی افشار پیش‌کسوت سیاه‌بازی ایران به اجرای خود ادامه خواهد داد، این نمایش که به شیوه روحوضی کار شده داستان ازدواج مجدد یک پیرمرد و مخالفت دخترش با این ازدواج را بازگو می‌کند. قولنج هر روز ساعت 19 پذیرای علاقمندان این گونه نمایشی است. 

آدرس: ميدان امام خميني، روبروي پارك شهر

خانه نمایش
در خانه نمایش اداره تئاتر نیز با پایان نمایش"ماه در قاب"، نمایش"منتشاء" نوشته مهران رنجبر  به کارگردانی مجید رحمتی از این هفته اجرای خود را آغاز می کند. این نمایش یک نفره که در آن مهران رنجبر ایفای نقش می‌کند، به روایت یک منتشاء می‌پردازد که نقال وی را دور انداخته است.
این نمایش هفته گذشته در قالب جشنواره آیینی و سنتی به صحنه رفت و با استقبال تماشاگران مواجه شد. "منتشاء" ساعت 30/18 پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.

آدرس: ميدان فردوسي، خيابان انقلاب، خيابان پارس، اداره تئاتر

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم مرداد ۱۳۸۸ساعت 18:24  توسط کانون تئاتر  |